איינגר יוגה

תירגול היוגה מחזק את מה שאתה. אם אתה לוחם- אתה תהיה לוחם הרבה יותר טוב, אם אתה הוגה דעות- אתה תהיה הוגה דעות הרבה יותר טוב, אם אתה אדם מאמין, אתה תאמין יותר אחרי תרגול היוגה"

 "הגוף ואנחנו שתי ישויות נפרדות הדרות במשכן משותף אחד. אנחנו חייבים להיות קשובים לגופינו אך לא להניח לו למשול בנו. אופיו של הגוף עצל במהותו. הוא רואה כורסה נוחה ומיד מושך אותנו לשקוע בה… צריך לאפשר לרוח להפגין את עליונותה על החומר, לאפשר לנפש להתעלות ולסרב לפיתוי כי התמורה מדהימה".

אבי אובלס עם ב.ק.ס איינגאר בהודו, אבי השיטה

לתרגל איינגאר יוגה זה כמו להפעיל את הוויז האישי שלך ולמפות את כל הגוף, הרחובות, הסמטאות, הבתים ועד מי שגר בתוכם. מהעור שבחוץ אל תוך השרירים, העצמות, האיברים הפנימיים עד התאים.

בזכות הייחוד, הדיוק והאהבה האינסופית של ב.ק.ס איינגאר לגוף, רוח ונפש האדםנוצרה שיטה עמוקה שאוצרת בתוכה רצפים של תנוחות שהופכים לשיעורים המשפיעים על כל הרבדים שלנו.

הסדר של הרצפים מאד משמעותי. יש רצפים יומיים, שבועיים, חודשיים ואפילו שנתיים, לכל מצב ולכל גוף. המורים שמלמדים את השיטה יודעים לבנות רצף. השיעור תמיד יהיה כמו מעגל החיים: אנחנו נולדים, מגיעים לשיא, יורדים לאט בעדינות, מתים ונולדים מחדש…לכל שיעור יש נושא לפיו נבנה הרצף.בזכות ב.ק.ס איינגאר שפיתח את העזרים (props) כל האסאנות (התנוחות) הופכות לנגישות לכל אדם. החקירה העמוקה הביאה את שיעורי היוגה השיקומית והטיפולית אל אנשי המערב ופתחה להם שער לחיים חדשים של חיבור בין הגוף לנפש לרוח.

אצל ב.ק.ס איינגאר אתה יכול למצוא את עצמך שוהה בתנוחה רבע שעה ואפילו עשרים דקות, מאבד את תחושת הזמן ומרגיש את כל מערכות הגוף פועלות בהרמוניה. כך מתאפשרים תהליכים פנימיים עמוקים שקשורים לאנטומיה ולפיזיולוגיה של הגוף והנפש והגוף מרפא ומתקן את עצמו בעדינות ובטבעיות

איינגאר מבקש מאיתנו – alignment להיות ישרים גם בגוף, גם בלב וגם בשכל.

איינגאר ראה את הקשר בין כל אחת ואחת מהאסנות והיכולת העמוקה שלה לטפל ולרפא את כל המערכות בגוף האדם: מהשלד דרך השרירים, האיברים הפנימיים, העור ועד היכולת לראות ולהרגיש את התאים.

בביקור האחרון שלנו בפונה זכינו להשתתף במשך שבועיים בשיעורי יוגה טיפולית עם ב.ק.ס איינגאר בכבודו ובעצמו. זו הייתה קופת חולים יוגית. מאות אנשים מכל העולם עם כל סוגי המחלות, הנכויות והמומים מגיעים לשיעור, מקבלים את הרצף המיוחד שלהם, מתרגלים ומתמלאים בתקווה וידיעה שיש להם את היכולת לחזק, לרפא את עצמם ולרומם את רוחם ע"י התרגול. זו היתה חווייה חד פעמית ומרגשת לשנינו.
לפעמים למי שמסתכל מהצד נראה שהשיטה, המורים וב.ק.ס איינגאר עצמו מאד נוקשים וקשים למתרגלים. אנחנו חושבים שמי שמסוגל לפתח עזרים כאלה, להתמסר ולהעניק את כל כולו לחקירה ולנתינה כ"כ עמוקה ולמי שבוחר ללמד את שיטת איינגאר – יכול לבוא רק מאהבה ורצון עמוק להעניק ולרפא. ​